Strona główna
Aktualnościbelka
Workshop on Rail Technology 2017
06.12.2017 | Środa

 

Workshop on Rail Technology 2017 za nami!

 

W dniach 27.11 – 01.12.br odbyły się kolejne międzynarodowa warsztaty Workshop on Rail Technology 2017. Podczas tegorocznej edycji holenderski Uniwersytet Techniczny w Delft gościł  studentów naszej uczelni, a także studentów Uniwersytetu Technicznego w Berlinie.

Uczestnicy w ramach warsztatów brali udział w wykładach wiodących specjalistów kolejowych ze świata nauki i przemysłu. Odwiedzali firmy i instytucje badawcze, a także brali aktywny udział w warsztatach, które były okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń.

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się wizyty w przedsiębiorstwach i jednostkach badawczych. Jednym z takich miejsc było Railcenter, które jest miejscem wymiany doświadczeń między zarządcą infrastruktury, dostawcami i wykonawcami usług kolejowych. To właśnie tam opracowuje się innowacyjne projekty, a także testuje i analizuje nowe rozwiązania dla kolei. Kolejne miejsca jakie odwiedzili studenci to firma NedTrain, która zajmuje się utrzymaniem i eksploatacją taboru oraz Groene Harttunnel spółki Infraspeed, która jest odpowiedzialna za utrzymanie linii dużych prędkości na terenie Holandii.

Workshop on Rail Technology to idealna okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu technologii kolejowej, poszerzenia wiedzy technicznej, a także nawiązania wielu owocnych znajomości, które pozwolą na dalszą współpracę. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję warsztatów w Berlinie!

 

 

Zdjęcia z Workshop on Rail Technology 2017 znajdują się pod tym adresem

 

                                                                                         

                                                          Marta Borwin

                                                  Koło Naukowe Inżynierów Transportu Publicznego

do_gorydo góry
© Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej